XV FINAŁ

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

LWÓW 14 stycznia 2007r.

Szanowni Państwo,

Zbliża się XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednocześnie jest to pierwszy Finał, który odbędzie się we Lwowie. W styczniu każdego roku Fundacja WOŚP organizuje jednodniową, ogólnopolską zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali. Pierwszy raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w styczniu 1993 roku. Inicjatorem tej akcji jest Jurek Owsiak – dziennikarz radiowy i telewizyjny, który swoim zapałem i zaangażowaniem zaraził miliony ludzi w Polsce. Po 14 latach Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to największa organizacja pozarządowa, ciesząca się największym zaufaniem społecznym w Polsce.

W ciągu 14 lat działalności WOŚP zebrała ponad 70 mln. USD. Za zebrane pieniądze udało się zakupić ponad 17 tys. urządzeń medycznych do polskich szpitali. Efekt pracy fundacji to nie tylko miliony złotych i tysiące zakupionych urządzeń, to również kilka wielkich programów leczenia, którymi objęto m.in. dzieci chore na cukrzycę, noworodki mające problemy z samodzielnym oddychaniem, czy też wcześniaki zagrożone retinopatią.

Finał WOŚP to wielkie święto – w całej Polsce i poza jej granicami, odbywają się setki koncertów, kwest i zabaw. Telewizja Polska (Program II) transmituje na żywo przebieg kwesty.

Dla Polaków we Lwowie ten dzień będzie okazją do przyłączenia się do wspólnej akcji, która połączy Polaków w kraju i poza granicami Polski. 14 stycznia 2007 r. nasi wolontariusze będą kwestować po nabożeństwach niedzielnych w lwowskich kościołach. Od godziny 16.00 zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy w klubie PICASSO przy ul. Zielonej we Lwowie, bo Finał Wielkiej Orkiestry to przede wszystkim dobra zabawa, która ma połączyć ludzi. Zagrają dla Państwa zespoły ze Lwowa i z Polski.

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją odbędą się również licytacje - naszym celem jest zbiórka pieniędzy dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na naukę udzielania pierwszej pomocy.

Impreza zakończy sie o godz 21.00. O tej właśnie godzinie (w Polsce jest to godz 20.00) odbywa się finałowy happening nazywany Światełkiem do Nieba – uczestnicy akcji zapalają jakiekolwiek światełka, które skierowane są w stronę Dobrych Aniołów, które przez te wszystkie lata opiekują się Fundacją.

Mamy nadzieję, że zechcecie się Państwo przyłączyć do naszej wspólnej zabawy i licytacji. „ALE KOSMOS!” to hasło, które ma nas zagrzewać do wsparcia akcji i potem do wspólnej zabawy.

Niech ten pierwszy Finał odbywający się we Lwowie, stanie się WIELKIM ROCK`N`ROLLEM NASZYCH SERC!


Jak donosi Beata Kost z Polskiego Radia Lwów:

Sztab akcji znajdował się w Konsulacie RP we Lwowie. Pomyslodawcą akcji był konsul W. Kowalski. Młodzi wolontariusze - uczniowie obu lwowskich szkół średnich z polskim językiem wykładowym (nr 10 i 24) kwestowali pod Katedrą Łacińską, kościołami św. Marii Magdaleny i św. Antoniego.

Od 17 do 21 bawiliśmy się na imprezie w klubie Picasso we Lwowie. Grały zespoły:

  • Federacja (dawniej "Lubelska Federacja Bardów") z Lublina,
  • Family Power z Sieniawy
  • i kapela Lwowska Fala.


    Koncert prowadziła Beata Kost. Licytacja poszła nadspodziewanie dobrze. Najwyższą cenę osiągnęła koszulka rezprezentacji (1500 hrywien). W sumie z samej licytacji zebrano 7 220 hrywien.

  • Powrót
    Licznik